Wygrana na zakończenie rundy jesiennej.


Meczem z Medykiem Konin zakończyłyśmy rundę jesienną wygrywając ten mecz z przeciwniczkami 2:1. Obu drużynom bardzo zależało na zwycięstwie, bowiem gospodynie muszą pilnie kolekcjonować punkty w kontekście utrzymania. Kolejne punkty dla nas natomiast, oznaczają zbliżenie się do czołówki tabeli i walkę o miejsca na podium.

Chociaż od początku to my kontrolowałyśmy przebieg gry od początku to gospodynie z Konina w 16. minucie za sprawą Jeleny Vujadinović zdobyły pierwszą bramkę. Niedługo później, my udowodniłyśmy swoją przewagę i wyrównującą bramkę strzeliła Julia Olkiewicz w 24. minucie, po ładnym dośrodkowaniu Agnieszki Rembalskiej.

W drugiej połowie utrzymywałyśmy inicjatywę, ale długo walczyłyśmy o to, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie kropkę nad „i” postawiła Klaudia Tobiczyk w 75. minucie, wykorzystując sytuację po rzucie rożnym.

Obie bramki to debiutanckie trafienia Olkiewicz oraz Tobiczyk, które dołączyły do Pogoni latem 2022 roku.

Podsumowując rundę jesienną w 11 meczach zdobyłyśmy 16 punktów. Wygrywałyśmy 5 razy, zremisowałyśmy raz i pięciokrotnie uznawałyśmy wyższość rywalek, co pozwoliło nam przezimować na wysokim, szóstym miejscu.

Dodaj komentarz