Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Równo o godzinie 12:00 rozpoczęło się spotkanie w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, a rywalkami w drodze do upragnionego ćwierćfinału była drużyna Czarnych II Sosnowiec. Trzecioligowy zespół nie krył swoich ambicji związanych z awansem i rzeczywiście już w pierwszych dziesięciu minutach, mimo optycznej przewagi gospodyń, drużyna przyjezdna wykorzystała swoje sytuacje i objęła prowadzenie. Zawodniczki z Sosnowca broniąc głęboko, skutecznie uniemożliwiały Tczewiankom swobodne rozgrywanie w okolicach swojego pola karnego. Przełamanie nadeszło w 42. minucie, kiedy to Julia Jędrzejewska wyłożyła piłkę kapitan Agnieszce Rembalskiej, która mocnym strzałem po długim słupku pokonała bramkarkę Czarnych, dając sygnał do odrabiania strat, jednak chwilę później rozbrzmiał gwizdek kończący pierwszą część gry.

Druga połowa padła natomiast naszym łupem. Od początku pewnie prowadziłyśmy grę aż w końcu bramkę wyrównującą zdobyła Viktoria Osowska. Minutę później drogę do bramki zawodniczek z Sosnowca znalazła również Magdalena Sobal. Przebieg gry sugerował, że kolejna bramka wisi w powietrzu i rzeczywiście, po dobrej wymianie, przed szansą stanęła Kamila Wołejszo. Strzał został jednak sparowany przez bramkarkę Czarnych, ale czujna Magdalena Sobal dotarła do bezpańskiej piłki jako pierwsza i ustaliła wynik meczu na cztery do dwóch.

Tym samym znalazłyśmy się w gronie najlepszych ośmiu drużyn w kraju, po raz pierwszy w swojej historii! Następna runda Pucharu Polski odbędzie się 27. kwietnia. Rywalki poznamy natomiast w losowaniu, które PZPN przeprowadzi już jutro!

Dodaj komentarz