Pierwsze 3 punkty w tym sezonie!

W deszczowe popołudnie w Tczewie, w ramach 2. kolejki sezonu 2023/2024 Ekstraligi, zmierzyłyśmy się z Rekordem Bielsko-Biała. Obie drużyny zdecydowanie chciały zdobyć komplet punktów, co szybko uwydatniło się na boisku.

Początek spotkania nie był dla nas łaskawy. Przez pierwsze 5 minut to drużyna Rekordu Bielsko-Biała przejęła inicjatywę. Niestety, w początkowej fazie meczu brakło nam koncentracji, co zaowocowało już w 2. minucie trafieniem przeciwniczek. Był to moment, który skupił uwagę przyjezdnych, pobudzając nas do podjęcia bardziej zdecydowanego działania.

Kolejne minuty przebiegały z widocznym naciskiem ze naszej strony, a Rekord Bielsko-Biała miał problemy z konstruowaniem akcji i wyprowadzeniem piłki spod swojego pola karnego. Wreszcie, po pięknej akcji zespołowej, udało nam się wyrównać stan meczu w 38. minucie za sprawą Julii Jędrzejewskiej. Bramka była dla nas zastrzykiem energii i coraz mocniej zaznaczałyśmy na boisku swoją dominację.

Mimo budującej się przewagi, nie nam udało się strzelić drugą bramkę. To zawodniczki Rekordu, którym udało się przedostać w końcu w pole karne, wywalczyły rzut karny po faulu Emilii Sobierajskiej w 42. minucie. Beniaminek Ekstraligi znów wyszedł na prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy

Druga połowa meczu rozpoczęła się z nową determinacją ze naszej strony. Już w 50. minucie, po strzale zza pola karnego Martyny Tryki, udało nam się wyrównać stan meczu. To był moment, w którym nasza drużyna zaczęła intensywnie naciskać na przeciwnika, starając się odzyskać prowadzenie.

Nasza ofensywa trwała nieustannie, a drużyna Rekordu Bielsko-Biała miała trudności z przełamaniem naszej defensywy. W 60. minucie trafiłyśmy ponownie i ponownie na listę strzelczyń wpisała się Julia Jędrzejewska, dając nam prowadzenie 3-2. Biorąc pod uwagę liczbę okazji stworzonych w drugiej części gry, zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby nie niewykorzystane okazje. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3-2 na naszą korzyść, dzięki czemu dopisałyśmy sobie do ligowej puli pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Dodaj komentarz