Zapowiedź Pucharu Polski w Beachsoccerze!

W najbliższy piątek rozpoczniemy rywalizację w ramach kolejnej już edycji Pucharu Polski w piłce plażowej kobiet. Ubiegłoroczne rozgrywki zakończyły się dla nas historycznym sukcesem, bowiem po bardzo dobrej grze zdobyłyśmy srebrny medal, a do pełnego szczęścia brakło naprawdę niewiele! Przypomnijmy sobie jak przebiegał turniej w 2021 roku:

W fazie grupowej trafiłyśmy na zespoły Sokoła Kolbuszowa Dolna, Wierzbowianki Wierzbno oraz UKS ISD-UJD Częstochowa. Ważne zwycięstwo w meczu otwierającym turniej z Sokołem (3-2), oraz pokaz umiejętności przeciwko przyjezdnym z Częstochowy (5-2) zapewniły nam wyjście z grupy, natomiast porażka z dobrze dysponowaną Wierzbowianką (2-5) sprawiła, że od razu trafiłyśmy na bardzo silne rywalki z FC 10 Zgierz.

To zdecydowanie zawodniczki ze Zgierza były faworytkami ćwierćfinałowego starcia, natomiast my, jak wiele razy wcześniej dobrze czujemy się w roli „czarnego konia”. Tak było również tym razem i po wymagającym meczu, bramkach Agnieszki Rembalskiej i Magdaleny Sobal znalazłyśmy się w półfinale.

Rozpędzone i pewne siebie zdominowałyśmy czekające na nas w półfinale rywalki z drużyny Juventusu Toruń, pokonując je aż 7-2 zameldowałyśmy się w pierwszym w historii klubu finale Pucharu Polski piłki plażowej!

W finale czekała na nas drużyna Sparty Daleszyce, która równie pewnym krokiem wdarła się do finału, pokonując na swojej drodze między innymi wielokrotne zdobywczynie Pucharu – drużynę Lady Grembach Łódź. Finał to bardzo wyrównane widowisko, o wyniku którego zadecydowała jedna bramka, zostawiając niedosyt w szeregach Pogoni.

Udany zeszłoroczny występ rozbudził apetyty naszej drużyny i w tym roku, aż dwa nasze zespoły, zawalczą o to, by podnieść plażowy Puchar Polski! W porównaniu do poprzednich edycji, w nadchodzący weekend, do rywalizacji stanie rekordowe 20 drużyn, zapowiada się więc gorący weekend! 

Przygotowania trwają od ubiegłego tygodnia, które rozpoczęłyśmy udanym i wyrównanym sparingiem z jednymi z grupowych rywalek nadchodzącego Pucharu – Red Devils Chojnice (5-4)! 

Turniej rozpocznie się dla nas już w najbliższy piątek o godzinie 10:00, a poniżej znajdziecie rozkład jazdy na ten weekend:

Grupa A: FC 10 Ladies, Juventus Toruń, Sokół Kolbuszowa Dolna, AZS UWM Olsztyn

Grupa B: Lady Grembach Łódź, Polonia Tychy, Czarni Rząśnia, Castle Barwałd

Grupa C: Pogoń Tczew, Saller Zgierz, Ślęza Wrocław, Lipno Stęszew

Grupa D: Sparta Daleszyce, Zamłynie Radom, LFA Szczecin, Unia Opole

Grupa E: Wierzbowianka Wierzbno, Red Devils Chojnice, Zdrowie Garwolin, Pogoń II Tczew

Pogoń Tczew: 

24.06, godz. 11:00 Pogoń Tczew – Lipno Stęszew

24.06 godz. 16:00 Ślęza Wrocław – Pogoń Tczew 

25.06 godz. 10:00 Pogoń Tczew – Saller Zgierz

Pogoń II Tczew: 

24.06 godz. 13:00 Wierzbowianka Wierzbno – Pogoń II Tczew 

24.06 godz. 18:00 Red Devils Chonice – Pogoń II Tczew 

25.06 godz. 12:00 Zdrowie Garwolin – Pogoń II Tczew

Bądźcie z nami w Brzeźnie i sięgnijmy po Puchar #Razem! 

Dodaj komentarz