Plan wykonany – Stomilanki pokonane.

Nasze spotkanie w ramach 8. kolejki ORLEN Ekstraligi miało miejsce na naszym boisku, w Tczewie. To właśnie tu, na Stadionie Miejskim, podjęłyśmy beniaminka rozgrywek, czyli Stomilanki Olsztyn. To zespół dobrze nam znany z rozgrywek pierwszoligowych, z którym mecze obfitowały w duże emocje. Dlatego też, przystąpiłyśmy do tego meczu z ogromną determinacją, wiedząc, że zwycięstwo w nim jest absolutnie obowiązkowe w kontekście naszego utrzymania w lidze.

Wraz z pierwszym gwizdkiem okazało się, że Stomilanki, zaczęły je z równie dużym zaangażowaniem co my bowiem już w 4. minucie Weronika Kamala, uderzyła celnie pokonując Adriannę Banaszkiewicz. Poza tą jedną sytuacją nie oglądaliśmy w trakcie pierwszej połowy zbyt wielu sytuacji czy szczególnej przewagi którejkolwiek ze stron, nasze ataki, często kończyły się odbiorami obrończyń z Olsztyna lub niecelnymi strzałami, natomiast przyjezdne nie kreowały zbyt wielu sytuacji.

Po przerwie obejrzeliśmy nieco inne spotkanie, bowiem obie drużyny częściej kreowały sytuacje bramkowe, natomiast prym w działaniach ofensywnych wiodłyśmy my, co doprowadziło najpierw do wyrównania a później strzelenia zwycięskiej bramki i ustalenia wyniku meczu. W 67. minucie, Magdalena Sobal po rzucie rożnym zdobyła bramkę na 1-1. Kontynuowaliśmy ofensywę, co przyniosło wymierne rezultaty i ponownie w tym sezonie Oliwia Katowicz popisała się strzałem z dystansu, jednocześnie wynosząc nas na prowadzenie i ustalając wynik meczu.

Dodaj komentarz