Ważne zwycięstwo w Bydgoszczy!

W ubiegłą niedzielę, 26. Lutego w Bydgoszczy, rozegrałyśmy mecz w ramach 12. Kolejki Ekstraligi, przeciwko lokalnemu Sportisowi KKP. Było to pierwsze spotkanie po przerwie zimowej, w którym oprócz intensywnych przygotowań odbyłyśmy aż sześć sparingów, co według Kornelii Okoniewskiej, strzelczyni jednej z bramek, bezpośrednio przełożyło się na niedzielny rezultat:

Mocno przepracowany okres przygotowawczy zaowocował w postaci pierwszych trzech punktów w nowej rundzie. Bardzo cieszę się, ze pomogłam drużynie strzelając bramkę.

Mecz nie rozpoczął się jednak optymistycznie dla nas, bo już w 12. minucie, przy dużej nerwówce, po rzucie rożnym na prowadzenie wyszły piłkarki Sportisu, po trafieniu Anny Bucholc. Podobnie jak w wielu innych spotkaniach, stracona bramka pobudziła nas do działania, o czym mówi „Oczko”:

Emocji nie brakowało, pierwsze minuty jak i końcowe były bardzo nerwowe w naszym wykonaniu, ale trzeba też zaznaczyć, że w wielu momentach meczu to my miałyśmy kontrolę nad spotkaniem.

Na potwierdzenie tych słów, musieliśmy czekać do wznowienia gry po przerwie, najpierw po rzucie rożnym i błędzie przy wybiciu bramkarki drużyny gospodyń głowę „dołożyła” wspomniana już Kornelia Okoniewska. Kropkę nad „i” postawiła natomiast Magdalena Sobal, która mocnym uderzeniem z prawego skraju pola karnego pokonała Kingę Rabinek. Kontrolę nad spotkaniem utrzymywałyśmy do blisko 70. minuty, niestety błąd komunikacji i zła decyzja Natalii Niemaszyk sprawiła, że straciłyśmy bramkę kontaktową. Zdobyty gol, przywrócił naszym rywalkom wiarę i zdecydowanie częściej pojawiały się one pod naszą bramką, próbując jeszcze odwrócić losy meczu, natomiast udanie broniła wspomniana Niemaszyk, a swoje dobre interwencje w polu karnym zaliczyły również Julia Zielińska czy wprowadzona około 70. Minuty Roksana Polańska. Kornelia Okoniewska, w jednym zdaniu podsumowała całość niedzielnego widowiska, słowami:

Może nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, ze wyszłyśmy z niego zwycięsko. Pracujemy dalej i walczymy o każdy punkt.

Niemaszyk N., Tabor Ł., Zielińska J., Tryka M., Jędrzejewska J., Jeleń J. (30’ Sudyk A.), Nowak K., Ejzel K. (80’ Sitarz J.), Tobiczyk K. (30’ Osowska V. – 71’ Pąk), Okoniewska K. (71’ Polańska R.), Sobal M.

Zapraszamy również bardzo serdecznie na nasz kolejny domowy mecz, który rozegramy już w nadchodzącą sobotę przeciwko HydroTruck’owi Radom, na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku o godzinie 12:00:

Dodaj komentarz