Śląsk również zbyt mocny!

Punktualnie o godzinie 12:00, we Wrocławiu rozpoczęło się nasze spotkanie przeciwko Śląskowi Wrocław, w ramach piątej kolejki Ekstraligi kobiet. Po ubiegłotygodniowej porażce z Mistrzyniami Polski, liczyłyśmy na „przełamanie” i zdobycie kolejnych, istotnych punktów w kontekście walki o utrzymanie.

Pierwsze minuty meczu mogły napawać optymizmem, nasza gra wyglądała składnie i potrafiłyśmy zbliżyć się do bramki bronionej przez Sowalską, jednak to Śląsk otworzył wynik spotkania po naszej stracie w środku pola, którą wykorzystała Katarzyna Białoszewska. Niedługo później, stanęłyśmy przed dobrą szansą na wyrównanie, jednak niepilnowana Viktoria Osowska chybiła minimalnie i wynik nie uległ zmianie. Ataki drużyny z Wrocławia zyskały na sile i już w 14. minucie po starciu Julii Zielińskiej z Katarzyną Białoszewską w polu karnym, sędzia spotkania zadecydowała o przewinieniu naszej zawodniczki i podyktowała rzut karny na rzecz Śląska, który pewnie wykorzystała Aleksandra Dudziak. Nie miałyśmy zamiaru się poddawać i bramkę kontaktową mogła zdobyć Kornelia Okoniewska, jednak trafiła w jedną z obrończyń, która wybiła piłkę za linię końcową. Niestety, mimo naszych starań, ponownie zawodniczki Śląska okazały się skuteczniejsze i drugą bramkę dla swojego zespołu zdobyła Białoszewska. W tym meczu, wszystkie bramki padały w pierwszej połowie i zdobywane były tylko przez drużynę z Wrocławia, przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, na listę strzelczyń dwukrotnie wpisała się jeszcze Natalia Sitarz.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu i często wychodziłyśmy wysoko do pressingu i starałyśmy się kreować sytuację w polu karnym naszych rywalek. Przed szansami stawały między innymi Kinga Ejzel, czy Kornelia Okoniewska, jednak nie wystarczyło im skuteczności do zmiany wyniku spotkania. Również Śląsk nie stworzył żadnej dogodnej sytuacji i nie powiększył swojej przewagi i tym samym druga, remisowa połowa zwieńczyła to spotkanie, pozostawiając nas bez punktów.

W szóstej kolejce Ekstraligi podejmiemy u siebie drużynę KKPK Medyk Konin, spotkanie odbędzie się przy ul. Elżbiety 21A, w sobotę, 24. września o godzinie 12:00!

Dodaj komentarz