Młoda Pogoń

Młoda Pogoń - Wizja

Z pełnym zaangażowaniem dążymy do tego, aby zawodniczki naszego klubu zostały wyposażone w umiejętności, wiedzę i postawę, która pozwoli im mierzyć się na najwyższym poziomie zarówno w Polsce jak i za granicą i wspiąć się #NaSzczyt piłkarskiego świata. Wierzymy, że siły i zasoby zainwestowane w rozwój lokalnych talentów, pozwala nam również na stały i dynamiczny progres całego klubu. W naszej wizji, pragniemy kształcić od podstaw, obserwować progres młodych Pogonianek i pozwalać im zaistnieć w pierwszym zespole, doceniając ich zaangażowanie i ambicje. Dzięki takiej postawie, w naszym pierwszym sezonie na centralnym poziomie rozgrywkowym, mogliśmy się pochwalić drugą najniższą średnią wieku spośród wszystkich zespołów pierwszej ligi kobiet.

#Razem tworzymy klub, który funkcjonuje w taki sposób, by utorować drogę rozwoju każdej zawodniczki i zapewnić im jak najlepszy start w ich sportowe kariery. Stała praca i konsekwencja w realizowaniu naszych założeń pozwoliła nam na wykształcenie młodzieżowych reprezentantek Polski oraz piłkarek, grających w czołowych zespołach Ekstraligi.

To dopiero początek naszej drogi, wszyscy codziennie ciężko pracujemy na to, by osiągnąć pełnię swoich możliwości, zarówno na boisku jak i poza nim. Stale rozwijamy również struktury klubu, sposób szkolenia oraz inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, by móc zapewnić całej Pogoniowej społeczności najbardziej optymalne warunki do wejścia #RazemNaSzczyt.

Zgodnie z wizją prowadzenia naszego klubu i dynamicznego rozwoju kształcenia zawodniczek, dziewczynki trenują w trzech grupach podzielonych według poziomu zaawansowania: białej, malinowej oraz granatowej.

Nie musisz się jednak martwić, gdzie zgłosić swoją córkę. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!

Dołącz do nas!

  Co cenimy w naszej działalności?

  • Kształcimy etatowe reprezentantki Polski oraz zawodniczki regularnie rywalizujące na poziomie Ekstraligi.
  • Nasz zespół miał drugą najniższą średnią wieku w naszym premierowym sezonie na centralnym poziomie.
  • Ponad wynik sportowy stawiamy przede wszystkim rozwój piłkarski i pozasportowy naszych zawodniczek.
  • Stały rozwój klubu pozwala młodym zawodniczkom rywalizować na coraz wyższym poziomie, co pozwala im zdobywać cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości.
  • Piłkarki leżą w sercu naszych wszystkich operacji, a naszym głównym celem jest osiągnięcie przez nich pełni ich możliwości. Stale rozwijamy struktury klubu, sposób szkolenia i inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, by zapewnić najbardziej optymalne warunki do osiągnięcia przez młode Pogonianki ich celów.

  Współpraca pomiędzy Pogonią a Energą z Grupy ORLEN, realizowana jest w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy ENERGA.

  Historie Absolwentek - Natalia Niemaszyk

  Bramkarka, która swoją przygodę z naszym klubem zaczęła mając 12 lat. Swój talent od początku rozwijała w kadrze pierwszego zespołu, konsekwentnie budując umiejętności bramkarskie by już parę lat później stać się kapitanką zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17. Popularna “Grażynka” została Mistrzynią Polski w futsalu w kategorii do lat 19 oraz najlepszą bramkarką turnieju. Jej wieloletnie zaangażowanie i pasja do piłki nożnej sprawiły, że stała się centralną częścią zespołu i Razem z nami walczy o wejście Na Szczyt.

  Historie Absolwentek - Magdalena Sobal

  Napastniczka, która do Pogoni dołączyła będąc bardzo sprawną piłkarsko piętnastolatką, od razu odnalazła się w szatni pierwszego zespołu. Jej poświęcenie dla piłki i chęć codziennego stawania się lepszą piłkarką sprawiły, że szybko stała się wiodącą postacią pierwszego, w którym zadebiutowała już w roku przyjścia. Jej niezaprzeczalny talent i długie godziny treningów nie przeszły bez echa w piłkarskim świecie – Magda szybko otrzymała pierwsze powołanie na zgrupowanie reprezentacji do lat 17 a aktualnie jest etatową reprezentantką Polski do lat 19. Znalazła się w gronie złotych medalistek Mistrzostw Polski w futsalu do lat 19 i najlepszą zawodniczką turnieju. Jest również najlepszą strzelczynią w historii naszego zespołu, dopisując do swojego konta kolejne trafienia.

  Historie Absolwentek - Julia Jędrzejewska

  Wszechstronna pomocniczka, dołączyła do drużyny mając zaledwie 13 lat od początku pokazując ogromny potencjał, rzadko spotykaną kontrolę nad piłką oraz lekkość gry. Ta kombinacja sprawiła, że szybko zaczęła trenować ze starszymi od siebie zawodniczkami. Dzięki swojej miłości do piłki i nieustępliwości, w wieku szesnastu lat zadebiutowała w historycznym meczu o awans do rozgrywek pierwszej ligi i od tamtego czasu, stała się kluczową zawodniczką pierwszego zespołu. Podobnie jak Natalia, oraz Magda włożyła ogromny wkład w zdobycie przez Pogoń historycznego złota Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19, strzelając najwięcej goli w całym turnieju. Wielokrotnie powoływana na zgrupowania reprezentacji Polski do lat 17.

  Klub Partnerski - GTS Pruszcz Gdański

  Celem działania klubu jest prowadzenie działalności rozwijającej i zaspakajającej potrzeby sportowe i rekreacyjne mieszkańców Gminy Pruszcz Gdański, uczestniczenie w upowszechnianiu i promocji kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Klub ściśle współpracuje z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański. Obecnie w GTS są 3 sekcje sportowe (piłka nożna, koszykówka oraz tenis stołowy), łącznie trenuje około 250 dzieci, których rozwoju pilnuje 20 licencjonowanych trenerów.

  Wielosekcyjny klub, który skupia się przede wszystkim na szkoleniu młodzieży i tworzeniu optymalnych warunków rozwoju dla młodych sportowców. W ramach naszej współpracy, dzielimy się wspólnie wizją szkolenia, know-how w zakresie rozwoju zawodniczek oraz prowadzimy zajęcia dedykowane dla nich. Jeśli mieszkasz w Pruszczu i Twoja córka chciałaby grać w piłkę kliknij TU!

  Klub Partnerski - Orzeł Subkowy

  Klub głęboko zakorzeniony w swojej lokalnej społeczności i inwestujący ogromne zasoby energii w odnajdywanie sportowego charakteru oraz kształtowanie młodych sportowców wśród swojej młodzieży. W ramach współpracy, klub z Subków umożliwia dalszy rozwój swoich najbardziej uzdolnionych dziewczynek, pozwalając im trenować w naszym klubie.