Pierwsze punkty na wiosnę

W 14 kolejce ekstraligi kobiet „na wyjeździe „ naszym przeciwnikiem był zespół z Krakowa – KS Uniwersytet Jagielloński. Obie ekipy weszły na boisko zdecydowane zdobyć ważne punkty (przed meczem Kraków 10pkt, Tczew 16pkt).

Nasza drużyna dominowała przez cały mecz, tworząc liczne sytuację bramkowe, lecz niestety nie udało się tego skutecznie wykorzystać. W 27 minucie po faulu Weroniki Andrzejewskiej w polu karnym sędzia meczu wskazuje na 11 metr. Na prowadzenie zespół gospodarzy wyprowadza 𝘼𝙣𝙣𝙖 𝙕𝙖𝙥𝙖ł𝙖, wykorzystując rzut karny. Do przerwy nie zdołaliśmy odrobić strat.

Druga połowa to walka o każdy centymetr boiska, kreowanie sytuacji strzeleckiej. 49 minuta i nie przepisowa zatrzymana w polu karnym nasza zawodniczka – Julia Jędrzejewska i mamy rzut karny. Pewny strzał 𝙈𝙖𝙜𝙙𝙮 𝙎𝙤𝙗𝙖𝙡 z 11 metra daje nam remis. Do końcowego gwizdka mieliśmy jeszcze okazję wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie podzieliliśmy się punktami z Krakowem. Mimo niedosyt, szanujemy każdy zdobyty punkt, który możemy dołożyć do naszej tabeli.

Następny mecz to długo oczekiwane 𝘿𝙀𝙍𝘽𝙔 𝙋𝙊𝙈𝙊𝙍𝙕𝘼 𝟮𝟯 𝙢𝙖𝙧𝙘𝙖 𝙤 𝟭𝟯:𝟬𝟬 zmierzymy się z AP ORLEN GDAŃSK na stadionie Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Już zapraszamy na to spotkanie, emocji nie zabraknie.

foto: futmal.pl

Dodaj komentarz