Porażka na wyjeździe do Sosnowca.

W 7. kolejce Ekstraligi Kobiet, KKS Czarni Antrans Sosnowiec pokonały naszą drużynę, Pogoń Dekpol Tczew, 3-0. Sosnowiczanki odniosły tym samym drugie zwycięstwo w sezonie, a dla nas była to czwarta porażka.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie zaznaczyła wyraźnie swojej dominacji, ale to Czarne częściej dochodziły do groźnych sytuacji. My natomiast częściej byłyśmy przy piłce, ale większość czasu posiadania miała miejsce na naszej własnej połowie.

W drugiej połowie Czarne popracowały nad skutecznością i w ciągu niecałych 10 minut od wznowienia gry, otworzyły wynik. W 51. minucie Rędzia strzeliła z bliska, dobijając strzał sparowany przez Adę Banaszkiewicz. W 71. minucie ponownie Rędzia po rajdzie prawą stroną boiska, uderzyła celnie pod poprzeczkę i podwyższyła wynik na 2-0. W 85. minucie Amelia Chmura dołożyła trzecią bramkę, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką i ustaliła wynik meczu.

Sosnowiczanki swoją grą zasłużyły sobie na zwycięstwo, kreując więcej sytuacji i wykorzystując te najgroźniejsze. My, po czterech porażkach, dwóch zwycięstwach oraz remisie, zajmujemy siódme miejsce w zestawieniu klubów Ekstraligi.

W najbliższy weekend, w Tczewie zmierzymy się z Beniaminkiem ligi, Stomilkami Olsztyn, dobrze nam znanej drużynie z pierwszoligowych czasów. Start meczu już o godzinie 12:00 w sobotę 14/10.

Dodaj komentarz