Bez punktów w Derabch Pomorza

W słoneczne popołudnie na stadionie przy ul. Elżbiety 21A, w ramach 4. kolejki sezonu 2023/2024 Ekstraligi kobiet, spotkałyśmy się z drużyną AP ORLEN Gdańsk. To spotkanie było bardzo ważne, zarówno ze względu na zdobycz punktową w ligowej stawce jak i ze względu na jego derbowy charakter.

Niestety, od samego początku brakowało nam koncentracji, a już od 3. minuty po bramce z rykoszetu,  musiałyśmy gonić wynik. To był trudny moment, ale postanowiłyśmy nie poddawać się i próbować odwrócić losy meczu. Magdalena Sobal była bliska zdobycia bramki, niestety jednak, strzał okazał się niecelny. Chwilę później, znowu popełniliśmy błąd w obronie, co skończyło się stratą piłki na naszej połowie, a zawodniczka AP ORLEN Gdańsk, po krótkim rajdzie, podwyższyła wynik na 2-0. Przewaga bramkowa była odzwierciedleniem przewagi przeciwniczek w tym spotkaniu, które stawiały nam trudne warunki do gry.

W drugiej połowie pojawiły się momenty, kiedy to my, przeważałyśmy i prezentowałyśmy dobrą grę. Jednak ostatecznie po faulu w polu karnym, sędzia Ewa Augustyn wskazała na „wapno”, które zawodniczki z Gdańska, pewnie zamieniły na bramkę , ustalając wynik meczu na 3-0.

Mimo że nie udało nam się wygrać tego spotkania, nie rezygnujemy z walki. Mecz był trudny, a brak koncentracji na początku kosztował nas utratę bramek. W drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy grać lepiej, jednak wynik nie był dla nas korzystny. W przyszłym tygodniu udamy się na pierwszy wyjazd tego sezonu, do Wrocławia, gdzie podejmiemy lokalną drużynę Śląska Wrocław.

Dodaj komentarz