Porażka na inaugurację ligi

W pierwszej kolejce Ekstraligi Kobiet doszło do naszego starcia z TME UKS SMS Łódź. W meczu, który odbył się w Tczewie, zdecydowanie tryumfowała drużyna z Łodzi, wygrywając aż 7-1.

Nasze przeciwniczki szybko objęły prowadzenie, zdobywając pierwszego gola po około 10 minutach gry, wykonując rzut rożny. Zanim udało nam się złapać oddech, zdobywczynie Pucharu Polski, dołożyły kolejne trzy bramki. SMS nie zamierzał się zatrzymywać i w 44. minucie połowy padł jeszcze jeden gol, wieńcząc połowę i ustalając wynik do przerwy na 0-5.

Starcie to było dla naszych zawodniczek trudne. Choć starałyśmy się konkurować, to własne błędy w grze utrudniały nam efektywne kontratakowanie. Mimo że miałyśmy kilka okazji strzeleckich w pierwszej połowie, nie byłyśmy w stanie wykorzystać ich skutecznie. Nieudane próby strzałów, w tym z odległych pozycji, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Po przerwie udało nam się zdobyć jednego gola, co nieco podniosło morale zespołu. Niemniej jednak, zawodniczki SMSu Łódź szybko odpowiedziały kolejnymi dwoma trafieniami, ustalając wynik na 7-1, i pozbawiły nas nadziei na korzystny rezultat w sobotnim spotkaniu.

Mimo że SMS Łódź zasłużenie odniósł zwycięstwo, dążyłyśmy do przełamania ich dominacji i oróbowałyśmy z nimi rywalizować, natomiast nasze indywidualne błędy oraz niewykorzystane okazje zdecydowanie utrudniły nam wywalczenie lepszego wyniku.

Skład:

Adriana Banaszkiewicz, Agnieszka Rembalska (C) (46′ Emila Sobierajska), Yurina Enjo (46′ Aleksandra Pąk), Martyna Tryka (46′ Klaudia Tobiczyk), Nadia Czarnecka (Weronika Andrzejewska), Julia Jędrzejewska (70′ Barbara Wierzbińska), Oliwia Katowicz, Małgorzata Korda, Katarzyna Nowak, Magdalena Sobal, Aleksandra Witczak

Rezerwowe bez zmiany:

Maria Golec, Anna Kowalik, Angelika Kwiatkowska, Monika Wziątek

Dodaj komentarz