Podział punktów ze Szczecinem!

Nasz mecz przeciwko Pogoni Szczecin, zapowiadał się na emocjonujące starcie. W końcu gościnie dzisiejszego spotkania były w wyśmienitej formie, wygrywając aż 8 z 10 kolejek na wiosnę. My natomiast miałyśmy w pamięci dwie porażki odniesione w bezpośrednich starciach (w Ekstralidze oraz Pucharze Polski) i chciałyśmy udowodnić swoje umiejętności na tle rywalek.

Od samego początku obie strony próbowały wejść w swoje pola karne i stworzyć sytuacje do strzelenia bramki. W pierwszym etapie to Pogoń Szczecin stworzyła nieco lepsze okazje, oddając nawet dwa strzały, ale brakowało im skuteczności.

W ciągu następnych piętnastu minut obie drużyny skupiły się na próbie rozpracowania swoich linii defensywnych. Magdalena Sobal popisała się ładnym rajdem, minęła cztery rywalki, ale piąta odebrała jej piłkę i powstrzymała akcję. Katarzyna Nowak podjęła próbę z dystansu, ale strzał był zdecydowanie niecelny. Obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik nie ulegał zmianie. Najbliżej zdobycia gola przed przerwą była Julia Jędrzejewska, po dobrym podaniu od Joanny Jeleń, przymierzając w poprzeczkę nad głową Natalii Radkiewicz.

W drugiej połowie to my przejęłyśmy inicjatywę i częściej znajdowałyśmy się na połowie przyjezdnych. Optyczną przewagę mogłyśmy udowodnić, między innymi kiedy to Kinga Ejzel, weszła w pole karne, dobrze utrzymała się przy piłce i oddała celny strzał, niestety był on zbyt lekki, by sprawić problemy bramkarce Pogoni Szczecin. Swoje próby podjęły również Julia Jędrzejewska – strzałem z dystansu, czy Paulina Pompa, która uderzała po efektywnej akcji Kingi Ejzel i dobrym podaniu od Aleksandry Sudyk. Niestety, mimo dobrej gry i szans, nie zdołałyśmy zmienić wyniku meczu, który zakończył się remisem 0-0.

Czujemy lekki niedosyt, bo to my stworzyłyśmy najgroźniejszą sytuację w meczu, która, przy odrobinie szczęścia, mogła wyprowadzić nas na prowadzenie. Remis w Tczewie oraz układ pozostałych wyników plasuje nas na 9. Miejscu tabelki Ekstraligi. Na dwa mecze przed końcem sezonu, mamy 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. 

Niemaszyk N., Rembalska A., Jeleń J., Tryka M., Pąk A., Nowak K., Sudyk A., Pompa P. (65′ Sitarz), Jędrzejewska J., Ejzel K. (60′ Okoniewska K.) Sobal M.,

Dodaj komentarz