Przegrana z UJ-em, kolejna bramka Sobal

W sobotę 22 kwietnia, zmierzyłyśmy się z AZS UJ Kraków w ramach 18. Kolejki Ekstraligi Kobiet. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Elżbiety 21a, a na trybunach, przy akompaniamencie bardzo dobrej pogody, zasiadło wiele kibiców, którzy dopingowali nas wczesne sobotnie popołudnie.

Mecz należał raczej do tych z kategorii wyrównanych, w pierwszych minutach obserwowaliśmy dużą ilość gry w środku pola, a defensywa obu zespołów nie pozwalała przedrzeć się rywalkom pod swoje bramki. Obydwie drużyny jednak starały się przejąć inicjatywę i zdobyć pierwszą bramkę. Niestety, to rywalki z Krakowa postawiły na swoim i po mocnym uderzeniu z dystansu Aleksandry Nieciąg, w 30 minucie, którego nie udało się obronić Natalii Niemaszyk, przyjezdne wyszły na prowadzenie.

Pomimo podobnej ilości sytuacji, te nieco bardziej klarowne, do końca pierwszej połowy wykreowały sobie zawodniczki AZSu UJ. Wszystkie strzały natomiast trafiały albo w ręce naszej bramkarki, albo przelatywały obok bramki. Na przerwę schodziłyśmy więc ze stratą zaledwie jednej bramki.

Powrót na boisko po przerwie, odmienił jednak oblicze dotychczasowej gry, zdecydowanie częściej to my utrzymywałyśmy się na połowie rywalek, tworząc coraz groźniejsze sytuacje. Ostatecznie udało nam się postawić kropkę nad „i” a po 56 minutach gry, stan meczu wyrównał się. Po dośrodkowaniu od Katarzyny Nowak, Magdalena Sobal efektownie złożyła się w powietrzu i wepchnęła piłkę do bramki.

Zarówno my, jak i AZS do końca zamierzałyśmy walczyć o pełną pulę punktów i obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Ostatecznie to niestety krakowianki, wykorzystały jedną z okazji, po kontrataku i indywidualnej akcji Agnieszki Derus w 82 minucie. Mimo starań, nam nie udało się już wyrównać i mecz zakończył się porażką 1:2.

Niemaszyk N., Tabor Ł., Jeleń J., Nowak K., Tobiczyk K. (65’ Osowska V.), Pompa P. (55’ Polańska R.), Sitarz J. (65’ Czarnecka N.), Sudyk A., Jędrzejewska J., Okoniewska K. (55’ Ejzel K.), Sobal M. (75’ Witczak A.)

Dodaj komentarz