O punkty z Mistrzyniami Polski!

Po dwutygodniowej przerwie na rozgrywki reprezentacyjne, wspólnie z naszymi kadrowiczkami, wracamy do rozgrywek Ekstraligi. Nadchodzące – sobotnie spotkanie odbędzie się w ramach 4. kolejki, w której podejmiemy u siebie drużynę Mistrzyń Polski, która w bieżącym sezonie podtrzymuje iście mistrzowską formę. Łodzianki w dotychczasowych trzech meczach zdobyły dziewięć bramek i nie straciły żadnej, co plasuje je na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Dla nas, będzie to pierwsze starcie z pierwszą drużyną UKS SMS Łódź, do tej pory, na naszej drodze stawała drużyna rezerw, z którą mierzyłyśmy się przez dwa, pierwszoligowe sezony, wówczas, trzykrotnie wygrywałyśmy, a raz podzieliłyśmy się punktami z naszymi rywalkami.

Pierwszy zespół SMSu to jednak drużyna wyższej klasy, która w swoich szeregach ma wiele klasowych zawodniczek – Dominika Kopińska, Katarzyna Konat oraz Anna Rędzia, to stałe bywalczynie zgrupowań kadry prowadzonej przez selekcjonerkę Ninę Patalon. Co więcej, swoje pierwsze powołania mają również za sobą chociażby: Paulina Filipczak, Wiktoria Zieniewicz, Gabriela Grzybowska, Oliwia Szperkowska, czy Klaudia Jedlińska.

Niezależnie jednak od klasy rywala, nasz zespół podchodzi do każdego rozgrywanego spotkania z pełną motywacją i chęcią zwycięstwa, o czym świadczą słowa przybyłej do nas w tym sezonie Klaudii Tobiczyk:

Klaudia Tobiczyk

Na pewno zdajemy sobie sprawę, że będzie to ciężki i wymagający mecz, bowiem przyjdzie nam się zmierzyć z Mistrzem Polski i to właśnie zespół z Łodzi będzie tutaj faworytem, ale też znamy swój potencjał i na każdy mecz wychodzimy z założeniem walki o 3 punkty. Dla nas nie jest ważne, kto stoi po drugiej stronie boiska, zawsze dajemy z siebie wszystko i walczymy do końca. Co do przygotowań, tak jak pod każdy inny mecz analizujemy dokładnie przeciwnika, jego mocniejsze i słabsze strony, dopracowujemy do tego naszą taktykę i ciężko pracujemy nad tymi aspektami.

Dodaj komentarz