Rewanż za ubiegłoroczny Puchar Polski?

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 16:00 przy ul. Elżbiety 21A w Tczewie, zmierzymy się z zawodniczkami KKSu Czarni Antrans Sosnowiec, które w ubiegłym sezonie obok zdobycia Pucharu Polski, zajęły również trzecie miejsce w Ekstralidze.

Już w ubiegłym sezonie miałyśmy okazję mierzyć się z zespołem z województwa śląskiego, w ramach 1/4 Finału Pucharu Polski, mecz odbył się w Tczewie. Wówczas, pomimo wczesnego objęcia prowadzenia przez Pogoń za sprawą bramki Magdaleny Sobal, to jednak drużyna gości przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę po trzech trafieniach Agnieszki Jędrzejewicz, oraz pojedynczych bramkach Martyny Wiankowskiej, Nikol Kaletki oraz Kornelii Grosickiej.

Drużyna z Sosnowca znacznie zmieniła się od tamtego meczu, w sobotę bowiem z pewnością nie zobaczymy ani zdobywczyni hattricka – Agnieszki Jędrzejewicz ani innych postaci, które w ubiegłym sezonie stanowiły o sile naszych sobotnich rywalek – Martyny Wiankowskiej, Patricii Fischerovej czy Lilyany Kostovej. Czarni, w aktualnej kampanii, podobnie jak my przegrały jedno spotkanie (0-1 vs GKS Katowice), a także zwyciężyły z innym beniaminkiem ligi – HydroTruckiem Radom, pokonując go 4-0, co nie wskazuje wyraźnie na aktualną dyspozycję trzynastokrotnych Mistrzyń Polski. Nie zmienia to faktu, że jest to nadal bardzo groźny rywal, który wzmocniony utalentowanymi zawodniczkami młodego pokolenia, może walczyć o czołówkę tabeli.

Mamy świadomość tego jak poważny jest to rywal, ale wiem też, że jesteśmy w stanie z nim powalczyć o punkty. Ubiegłoroczne starcie z Czarnymi w Pucharze Polski, nie zakończyło się dla nas optymistycznie. Pomimo, że do przerwy traciłyśmy do rywalek tylko jedną bramkę i uważam, że pokazałyśmy się w pierwszej połowie z bardzo dobrej strony, to w drugiej części zwyczajnie brakło nam doświadczenia i ostatecznie przegrałyśmy 1-6. Teraz jednak, zarówno my jak i nasze przeciwniczki jesteśmy odmienionymi zespołami a żaden mecz nie jest równy temu poprzedniemu, dlatego zrobimy wszystko by zrewanżować się zawodniczkom z Sosnowca.

Katarzyna Nowak

Po nieudanym starcie sezonu w meczu przeciwko Sportisowi KKP Bydgoszcz, szybko odbudowałyśmy wiarę we własne umiejętności i już w następnej kolejce pokonałyśmy HydroTruck Radom aż 6-0. O tym, czy nasze intensywne przygotowania, ogromna dawka motywacji i dobre nastroje po ostatnim meczu wystarczą do powalczenia o komplet punktów z wielokrotnymi Mistrzyniami Polski, przekonamy się już w sobotę o godz. 16:00, mecz odbędzie się przy ul. Elżbiety 21A w Tczewie, serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz