Srebro na piasku!

W ubiegły weekend po raz kolejny wzięłyśmy udział w Pucharze Polski piłki plażowej. Ta edycja była jednak podwójnie wyjątkowa – po pierwsze po raz pierwszy w historii w turnieju wzięło udział aż 20 drużyn, a po drugie, dwie z nich były drużynami Pogoni!

Pierwsza drużyna szybko pokazała, że ma ochotę na poprawienie wyniku z zeszłego roku, po pewnie wygranej grupie, przyszedł czas na fazę pucharową. Na drodze do finału, stanęły nam drużyny Sokoła Kolbuszowa Dolna (10-1) i Sparty Daleszyce (5-4). Jednak każdorazowo, to my przechyłyśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę i drugi rok z rzędu walczyłyśmy o podniesienie Pucharu. W finale spotkałyśmy się z drużyną  wielokrotnych Mistrzyń Polski – Ladies Grembach Łódź, które niestety po pełnym emocji meczu, strzelając w końcówce trzeciej tercji, zgarnęły nam tytuł sprzed nosa.  

Bardzo dużo emocji dostarczyła nam również „druga” drużyna, po dwóch efektywnych wygranych w grupie do końca dzielnie walczyłyśmy o awans do ćwierćfinałów, jednak ostatecznie w meczu barażowym uległyśmy zespołowi Sallera Zgierz (2-5). W ten sposób pożegnałyśmy się z możliwością udziału w sierpniowych Mistrzostwach Polski, natomiast ostatnia porażka przeciwko Polonii Tychy, zakończyła naszą przygodę z turniejem. 

Pomimo przegranego finału, uwadze organizatorów nie umknęły doskonałe występy Magdaleny Sobal i postanowili ogłosić ją najlepszą zawodniczką turnieju, pozostałe statuetki zgarnęły natomiast Patrycja Sarapata (najlepsza strzelczyni), oraz Karolina Palacios (najlepsza bramkarka). Nasza „pierwsza drużyna” już w sierpniu, w gronie najlepszych ośmiu drużyn turnieju Pucharu Polski powalczy o Mistrzostwo Polski, do zobaczenia na plaży! 

Podsumowanie wyników: 

Pogoń I Tczew 

Pogoń I Tczew 11 – 0 KS Lipno Stęszew

Sitarz x3, Murawska (Banaszkiewicz, Murawska, Sobal (Rembalska), Murawska (Sobal), Nowak (Sitarz), Nowak, OG, Tabor (Rembalska) 

Ślęza Wrocław 3 – 8 Pogoń I Tczew 

Sobal (Murawska), Sobal (Niemaszyk), Sobal, Osowska, Osowska (Jędrzejewska), Osowska (Jędrzejewska), Rembalska (Nowak), Jędrzejewska (Osowska)

Pogoń I Tczew 6 – 4 Saller Zgierz

Nowak, Sobal, Murawska, Sobal, Sobal (Murawska), Sobal (Banaszkiewicz) 

Ćwierćfinał: 

Pogoń I Tczew 10 – 1 Sokół Kolbuszowa Dolna 

OG, Nowak, Sitarz (Osowska), Sobal (Murawska), Tryka (Rembalska), Sobal (Niemaszyk), Nowak, Sobal (Kwiatkowska), Sobal (Banaszkiewicz), Sitarz (Banaszkiewicz) 

Półfinał:

Pogoń I Tczew – Sparta Daleszyce 

Sobal (Niemaszyk), Sitarz, Jędrzejewska, Sobal (Niemaszyk) 

Finał: 
Pogoń I Tczew 2 – 3 Ladies Grembach Łódź

Sitarz (Murawska), Nowak (Jędrzejewska) 

Pogoń II Tczew: 

Wierzbowianka Wierzbno 4 – 5 Pogoń II Tczew

Ejzel (Pogrebnyak), Ejzel (Podsiadło), Ejzel (Podsiadło), Wołejszo (Wziątek), Czarnecka (Ścisłowska) 

Red Devils Chojnice 6 – 2 Pogoń II Tczew

Jaśniewska, Wziątek 

Pogoń II Tczew 8 – 3 Zdrowie Garwolin

Podsiadło (Ejzel), Czarnecka (Janeda), Ejzel (Pogrebnyak), Dziadzio (Ścisłowska), Wołejszo, Pogrebnyak (Podsiadło), Jaśniewska (Podsiadło), Pogrebnyak (Ścisłowska) 

Baraż o ćwierćfinał: 

Pogoń II Tczew 2 – 5 Saller Zgierz

Podsiadło, Wołejszo

Mecz o miejsca 9-12: 

Pogoń II Tczew 4 – 6 Polonia Tychy

Wziątek (Ścisłowska), Wziątek x2, Czarnecka

Dodaj komentarz