Zwieńczenie sezonu w Częstochowie

Przed nami ostatni mecz sezonu 2021/2022, który obfitował w wiele zwrotów akcji i stanowił ogromne wyzwanie dla Naszego zespołu, który musi postawić ten ostatni krok przed przerwą między sezonami. 

W 22. kolejce 1. Ligi Kobiet, w Częstochowie, zmierzymy się z lokalną Skrą, z którą na zwieńczenie rundy jesiennej w Tczewie zwyciężyłyśmy po trudnym spotkaniu i bramce Moniki Wziątek w 77. minucie 1-0. Nasze rywalki, to zespół dobrze przygotowany do gry w 1. lidze, co udowodniły zapewniając sobie utrzymanie na kilka kolejek przed zakończeniem ligi, po meczu w Tczewie, mówił też o tym trener Mateusz Sroka:

[…] To drużyna, która chce grać w piłkę, widać to po sposobie rozgrywania, więc naturalnie to trudny przeciwnik, którego nie można zignorować, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego zwycięstwa.

Wyczerpujący sezon pokazał jednak wielokrotnie silny charakter naszego zespołu i umiejętność wykorzystania naszych atutów do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Aż w pięciu meczach w tym sezonie, jako pierwsze traciłyśmy bramki, tylko po to by w dalszych fazach meczów postawić na swoim i zgarnąć komplet punktów, podobnie jak w ostatnim, pełnym emocji spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska (2-1).

Także w nadchodzącym meczu, chcemy pokazać pełnię swoich umiejętności i zakończyć sezon zarówno w efektywny jak i efektowny sposób, by zadowolić podróżujących do Częstochowy kibiców! 

Łucja tabor

Myślę, że na ostatni mecz sezonu czeka każda osoba związana z naszym klubem, zaczynając od zawodniczek kończąc na sympatykach. Przygotowujemy się do niego jak do każdego innego meczu, z pokorą i pracując na pełnych obrotach. Znamy zespół z Częstochowy , więc wiemy na jakich aspektach się skupić, poprawiamy również te elementy, z których w ostatnich meczach nie byłyśmy zadowolone. Każda z nas wie o co gramy więc już teraz mogę powiedzieć, że zrobimy wszystko aby zdobyć komplet punktów, bo tak naprawdę tylko taki rezultat nas interesuje, by po końcowym gwizdku móc cieszyć się z tego co osiągnęłyśmy.

Mecz ze Skrą Częstochowa, w ramach 22. kolejki odbędzie się 29. maja o godzinie 13:00, w Częstochowie przy ul. Loretańskiej 20. 

Dodaj komentarz